Zásady ochrany osobních údajů     +420 602 603 707     (Po – Pá: 9:00 – 16:00)     [email protected]

TECHNOLOGIE

Technologie 3D tisku se v současné době řadí mezi nejmodernější způsoby výroby. Záleží nám na spokojenosti klientů i ekologickém přístupu, a proto pracujeme pouze s nejkvalitnějšími materiály a osvědčenými postupy 3D tisku.
Pracujeme s technologiemi FDM a SLA.

Technologie SLA

Technologie SLA, tzv. stereolitografie patří mezi nejstarší technologie 3D tisku a v současné době se řadí mezi ty nejpřesnější. Během ní dochází k vytvrzování tekutého materiálu (nejčastěji pryskyřice) v předem definované vrstvě. Vytvrzování probíhá nejčastěji pomocí UV záření. To je zaměřeno na konkrétní místo a vytváří vrstvu částečně vytvrzeného polymeru nebo pryskyřice. Na takto vytvrzenou vrstvu se nanáší další vrstvy tak dlouho, než je tímto způsobem navrstven celý předmět.

Technologie FDM

Při tvorbě produktů pracujeme s technologií FDM (tzv. fused depositiong modeling). Jedná se o celosvětově nejrozšířenější typ 3D tisku a funguje na principu natavování materiálu. Ten je tiskárně dodáván nejčastěji ve formě plastové struny, která je v zásobníku 3D tiskárny umístěna na cívce. 3D tiskárna si tuto cívku postupně odmotává, termoplastický materiál je taven do polotekutého stavu a tisková hlava vrstvu po vrstvě připravuje fyzický 3D model.

Používané materiály

Pro tisk našich produktů používáme celou řadu materiálů, mezi nimi například kukuřičný bioplast PLA, Fillamentum. Vytištěné produkty jsou tak 100% přírodní a recyklovatelné. Typů bioplastu je ovšem celá řada a každý slouží k jinému účelu. Využíváme tedy různé varianty bioplastu PLA tak, aby vždy co nejvíce odpovídal požadovanému předmětu.

Díky tomuto materiálu dokážeme vytisknout například:

  • předměty pro zájmy a volnočasové aktivity, 
  • předměty do domácnosti, dekorace,
  • reklamní produkty, loga, navigace
  • hračky, dárkové předměty
  • pneumatiky, součástky automobilový průmysl
  • obuv,
  • předměty do zdravotnictví,
  • součástky pro letecký průmysl,
  • a mnohem více.

Možnosti materiálu Fillamentum jsou skutečně neomezené. jeho přednosti jsou ovšem pro všechny varianty totožné. Kromě toho, že se jedná o přírodní materiál, tak je navíc bez jakéhokoliv zápachu, je k dispozici v široké variantě barev a umožňuje vytisknout i ty nejmenší detaily.

Materiál Fillamentum navíc splňuje směrnici 2009/48/ES Evropského parlamentu o bezpečnosti hraček. Naše produkty jsou tak nejen ekologické, ale i zdravotně nezávadné.

Materiály Fillamentum se neustále vyvíjí a v naší nabídce najdete i varianty se speciálními vlastnostmi. Dokážeme vám vytisknout předměty s příměsí kovu, díky kterému jsou následně magnetické. Vytiskneme i předměty, které jsou gumové, svítí ve tmě a mnohé další. Fantazii se zde skutečně meze nekladou.

Napište nám, jaký předmět byste ideálně potřebovali a my vám doporučíme nejvhodnější řešení.

KONTAKT

SÍDLO SPOLEČNOSTI

Agadi s.r.o.
Bělehradská 858/23
120 00 Praha 2 – Vinohrady

TELEFON

+420 602 603 707

NAPIŠTE NÁM

Chcete zapojit 3D tisk do svého podnikání, hledáte možnosti zefektivnění provozu či průmyslové výroby? Nebo chcete využít 3D tisk pro svůj koníček? Kontaktujte nás. Není nutné mít jasnou představu, rádi s vámi probereme jednotlivé možnosti této technologie a připravíme vám řešení na míru.

Contact Form Demo

© Copyright 2020  |  Agadi s.r.o.

Všechna práva vyhrazena.